Loading...
Carte de oaspeti2019-08-13T16:39:18+00:00

Carte de oaspeti

 Completeaza formularul pentru a ne transmite gandul tau!

Vă rugăm să completați câmpurile obligatorii.

Acest înălţător templu, să nu vă fie dărâmat de nici o furtună, așa cum nici dragostea Sfinției Voastre pentru toți cei care vă cunosc, nu scade niciodată! Iar, tot ceea ce e mai bun şi mai frumos, să vă lumineze viața, iar iubirea și credința să-și scuture aripile peste tot ceea ce vă înconjoară și vă face fericită! Să vă dea Domnul judecata înțeleaptă, multă sănătate, răbdare, iar Crucea pe care o aveți, să o duceți cu demnitate și să fiți un Apostol al Cuvântului Lui Dumnezeu, pentru cei din jur! Vă mulțumesc, pentru că ne oferiți învățături înalte, sfaturi divine, și ne treziți dorința de a ne apropia de Dumnezeu!Să ne trăiți, distinsă Maică Stareță, viaţa să vă fie pavată cu înţelepciune şi cu fapte bune.

By |decembrie 9th, 2021|

Iulia-Alexandra-
Todosia-Alina
Grigore
Ana
dezlegare căsătorie de orice lucru rău
Bunul Dumnezeu să ne întărească in orice lucru bun, sa facem voia Lui sa lucreze in noi ceea ce e bine plăcut Tatălui Ceresc.

Iulia Alexandra
Todosia-Alina
Grigore
Ana
Leon-cu familia
Leon Bolnav
Ana bolnavă
Ana cu familia
Va rog să mă ajutați cu un cont unde sa pot plăti pomelnicul.
Am mai trimis la poștă dar e un pic mai anevoios pt că sunt in timpul serviciului

Vaultumesc din suflet

By |august 12th, 2021|

Manastire Dragomirna este preferata mea. Imi gasesc linistea si primesc energia pozitiva de care am nevoie, primesc har. Parintele David este unic, simt nevoia sa vorbesc des cu el, il caut pe internet pentru a-i auzi vocea, il am mereu in inima. Slava lui Dumnezeu ca l-am intalnit. Maicutele sunt plapande, zambitoare, sociabile, binevoitoare, sunt deosebite. E Raiul!

By |august 13th, 2019|

De foarte mult timp imi doream sa vizitez manastirea, iar asteptarea mi-a fost rasplatita pe deplin! este foarte frumoasa, calda si linistitoare! blandetea din glasul maicutei de la pangar , care explica unei turiste necesitatea unei imbracaminte adecvate la manastire si capul acoperit pentru femei, imi va ramane mult timp in suflet. seninatatea si bucuria de pe chipul tuturor il vom purta mereu cu noi. am plecat de acolo plini de bucurie si liniste. speram sa revenim cat mai curand.

By |august 13th, 2019|

Am ajuns la Manastire intr-o dupa amiaza ploioasa, dupa un drum lung si obositor, rasplata a fost pe masura. Cel mai frumos loc si cea mai frumoasa manastire vazute pana in prezent. Abia asteptam sa revenim si intr-o zi insorita.

By |august 13th, 2019|

Manastirea este una dintre cele mai frumoase pe care le-am vizitat in ultimii ani. Oameni primitori, locuri sacre, spirit liber. Ganduri bune tuturor celor care vietuiesc acolo.

By |august 13th, 2019|
Acest site foloseste cookies pentru a va asigura cea mai placuta experienta in timpul navigarii. Daca continuati sa utilizati site-ul, vom presupune ca sunteti de acord. De acord